fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prokuratorzy

Sędziowie i Prokuratorzy: Okrągły stół środowisk prawniczych

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
W najbliższą sobotę odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Okrągły stół środowisk prawniczych"
Spotkanie odbędzie się 22 października 2011 r. z inicjatywy największych organizacji prokuratorskich i sędziowskich przy wsparciu środowiska naukowego Uniwersytetu Wrocławskiego.
Od kilkunastu miesięcy Związek Zawodowy Prokuratorów i Stowarzyszenie Sędziów Iustitia apelowały do rządzących o zwołanie „okrągłego stołu" wymiaru sprawiedliwości. Jak dotąd, taka forma debaty jeszcze się nie odbyła. Dlatego obie, największe organizacje prokuratorskie i sędziowskie organizują panel dyskusyjny pt. „Okrągły stół środowisk prawniczych", który ma rozpropagować idee okrągłego stołu. Jak czytamy w liście Związku Prokuratorów przesłanym do Redakcji EBOS.PL, "prokuratorzy i sędziowie dostrzegają konieczność podjęcia dyskusji środowiska prawniczego, czym mamy nadzieję, stworzyć klimat twórczej refleksji poświęconej głównym problemom szeroko pojętego wymiaru sprawiedliwości".
Uczestnicy panelu dyskusyjnego dokonają m.in. oceny obecnego stanu wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz spróbują udzielić odpowiedzi na pytanie czy znajduje się on w stanie kryzysu. Ponadto poruszony zostanie temat niskiego poziomu zaufania społeczeństwa do wymiaru sprawiedliwości, a szczególnie do sądów i prokuratury. Nie zabraknie także debaty nad ustawą o ustroju sądów powszechnych. Zobacz także serwisy: Prawnicy, doradcy i biegli » Sędziowie i sądy » Sędziowie Prawnicy, doradcy i biegli » Prokuratorzy
Źródło: www.ebos.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA