fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Słowaccy politycy zawarli porozumienie w sprawie EFSF

Bloomberg
Trzy partie tworzące koalicję rządową na Słowacji oraz największa opozycyjna partia Smer uzgodniły, że poprą udział Słowacji we wzmocnieniu Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej (EFSF) - podała słowacka telewizja TA3 powołując się na anonimowe źródła mające wiedzę na temat tego porozumienia.
Telewizja nie podała więcej szczegółów. We wtorek słowacki parlament nie zgodził się na uczestnictwo tego państwa we wzmocnieniu EFSF, a ponowne głosowanie zaplanowano na czwartek.
Komisja Europejska wezwała do skoordynowanych działań w celu dokapitalizowania banków. Komisja stwierdziła, że EFSF powinien być stosowany dopiero wtedy, kiedy kapitał prywatny jest niedostępny. Współpraca powinna opierać się na ponownej ocenie dokonanej przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego z wykorzystaniem tymczasowego, znacznie wyższego, uwzględniającego ekspozycję współczynnika adekwatności kapitałowej w przypadku kapitału najwyższej jakości.
Propozycja KE zakłada m.in. ukończenie interwencji w strefie euro, zwiększenie skuteczności Europejskiego Instrumentu Stabilności Finansowej (EFSF), przyspieszenie uruchomienia europejskiego mechanizmu stabilności do połowy 2012 r., a także zapewnienie dostatecznej płynności przez EBC.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA