fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Comarchowi nie straszna konsolidacja na rynku telekomunikacyjnym

Konsolidacja dokonująca się na polskim rynku telekomunikacyjnym w Polsce nie musi prowadzić do pogorszenie sytuacji dostawców rozwiązań IT dla branży telekomunikacyjnej – uważa Piotr Piątosa, członek zarządu odpowiedzialny za sektor Telekomunikacja w Comarch. Jego zdaniem z dużymi podmiotami zazwyczaj łatwiej i szybciej negocjuje się kontrakty.
- Byliśmy dostawcą systemu billingowego dla Netii, Dialogu i Crowleya. Liczymy, że i po ich połączeniu operator będzie korzystał z naszego rozwiązania – mówi Piotr Piątosa. Jego zdaniem o wiele groźniejsza dla Comarchu jest ekspansja chińskich firm. – To co robimy to przekonujmy operatorów, że nie jest dla nich korzystne uzależnianie się tylko od jednego dostawcy. Gdy bowiem potem trzeba np. rozbudować system korzystniej jest móc wybierać w ofercie różnych dostawców, a nie być zdanym tylko na jedną firmę – przekonuje Piotr Piątosa.
Dziś około 90 proc. sprzedaży realizowanej przez Comarch w sektorze telekomunikacyjnym przypada na kontrakty zagraniczne, a tylko 10 proc. na rynek polski.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA