fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Niedziela – film dnia: Cichy chaos ***

ARCHIWUM TV MAGAZYNU
W filmie Antonella Grimaldiego producent filmowy Pietro Paladini (Nanni Moretti) bohatersko ratuje tonącą w morzu kobietę.
Po powrocie z plaży pod swoim domem zastaje ambulans. Okazuje się, że gdy on był na spacerze, zmarła jego żona. Mężczyzna tłumi w sobie ból i rozpacz. Całą uwagę skupia teraz na dziesięcioletniej córeczce Claudii, dla której staje się jedynym opiekunem. Postanawia przez cały czas być blisko niej. Po odwiezieniu dziewczynki do szkoły – zamiast udać się do pracy – pod wpływem impulsu decyduje się czekać na nią przed wejściem.
Od tej chwili całkowicie zmienia dotychczasowy tryb życia i całe dnie spędza na ławce w parku pod szkołą. Tu spotyka się z bratem, histeryczną szwagierką oraz przyjaciółmi. Większość osób rozumie i akceptuje jego postępowanie, wspierając go w tym postanowieniu. A on ma czas, by zaprzyjaźnić się z sąsiadami w parku i obserwować lokalne rytuały. Codzienne przesiadywanie na ławce pomaga mu w przemyśleniu dalszego życia. Z czasem uczy się czerpać radość z obcowania z otaczającymi go ludźmi. W epizodycznych rolach pojawiają się: Roman Polański w roli wielkiego finansisty oraz polska modelka i aktorka Kasia Smutniak. 23.45 | tvp kultura | Melodramat, Włochy, W. Brytania 2008
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA