fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Emperia w środę wybierze chetnych do swoich sklepów

Wśród zainteresowanych zakupem sklepów Emperii wymieniane są Tesco i Carrefour, fundusze private equity Advent International, Mid Europa Partners i Penta Investments
Do końca dnia Emperia czekała wczoraj na niewiążące oferty kupna jej sklepów detalicznych (m.in. sieć Stokrotka i Delima) wystawionych na aukcję z ceną przynajmniej 900 mln zł. Artur Kawa, prezes grupy, nie chciał ujawnić, ile firm złożyło propozycje. Do tego etapu zaproszono kilkanaście przedsiębiorstw z grupy kilkudziesięciu, które wstępnie wyraziły zainteresowanie kupnem aktywów.
– Złożone oferty potwierdzają duże zainteresowanie wśród inwestorów branżowych i finansowych. W najbliższych dniach po dokładnej analizie ofert wyłonimy firmy dopuszczone do kolejnego etapu, czyli badania kondycji finansowej spółek detalicznych – zaznacza Kawa. Jak wynika z naszych informacji, wyniki selekcji mogą być znane w środę. – Podpisanie umowy z potencjalnym inwestorem planujemy na koniec roku – mówi Kawa.
900 mln zł to minimalna cena sklepów Emperii wystawionych na sprzedaż
Jak podał Reuters, wśród chętnych do sklepów Emperii wymieniane są sieci supermarketów Tesco i Carrefour, fundusze private equity Advent International, MidEuropa Partners (właściciel sieci Żabka) i Penta Investments. Informacji nie chciały nam wczoraj skomentować ani Carrefour Polska, ani fundusz MidEuropa, który wcześniej deklarował, że jeśli transakcja wejdzie w etap realizacji, to będzie nią zainteresowany. Z procesu wycofał się natomiast portugalski Jeronimo Martins, właściciel Biedronki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA