fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bioton może przejąć Biolek

Flickr
Obligatariusze giełdowej spółki biotechnologicznej, kontrolowanej przez Ryszarda Krauzego, nie wnieśli sprzeciwu do umowy przejęcia przez Bioton 50,11 proc. udziałów w Bioleku od cypryjskiej spółki Troqueera Enterprises
Tym samym spełnił się warunek zawieszający tę transakcję
Bazowa cena sprzedaży wynosi 60 mln zł. Jednak, jeśli Bioton wypłaci właścicielowi Bioleku maksymalną możliwą premię, cena za udziały może sięgnąć nawet do 178 mln zł. Kwota ta będzie płatna akcjami Biotonu nowej emisji.
Biolek posiada portfel produktów weterynaryjnych stosowanych jako dodatki paszowe w hodowli zwierząt, a także portfel produktów farmaceutycznych. Bioton przekonuje, że przejęcie tej spółki służy realizacji strategii, polegającej na zbudowaniu drugiej linii biznesowej, która w krótkim czasie wpłynie pozytywnie na wyniki finansowe. Zyski z działalności Bioleku mają zapewnić Biotonowi dodatkowe środki na przyspieszenie prac nad rozwojem kolejnych generacji insulin, w tym insulin analogowych.
Ważnym atutem, według zarządu Biotonu, jest podpisana umowa dystrybucyjna dla części produktów weterynaryjnych w Chinach, zawarta przez Biolek z Beijing Smile Feed Sci. & Tech. Wartość tego kontraktu obejmującego produkty dla hodowli trzody chlewnej i drobiu szacowana jest na 1,2 mld dolarów w latach 2012-2021.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA