fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

UOKIK zgodził się na przejęcie Presspubliki

Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Magdalena Lemańska
W wyniku koncentracji Gremi Media kupi 100 proc. udziałów w Mecom Poland Holdings, a także przejmie kontrolę nad spółką Presspublica oraz jej spółkami zależnymi
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na przejęcie przez spółkę Gremi Media krakowskiego inwestora Grzegorza Hajdarowicza 51, 01 proc. udziałów w spółce Presspublica, wydającej "Rz", "Parkiet", "Uważam Rze" i "Życie Warszawy". - W wyniku koncentracji Gremi Media kupi 100 proc. udziałów w Mecom Poland Holdings, a także przejmie kontrolę nad spółką Presspublica oraz jej spółkami zależnymi - podał UOKiK.
Gremi Media podpisały umowę na przejęcie tych udziałów za 80 mln zł od brytyjskiej grupy Mecom 1 lipca. W połowie lipca Gremi Media zwróciła się do Skarbu Pańswa, do którego należą pozostałe udziały w Presspublice, z propozycją odkupienia ich. W sierpniu Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita, do którego należą bezpośrednio te udziały, zaprosiło inwestorów zainteresowanych ich zakupem do negocjacji i podało wycenę swoich udziałów (60,6 mln zł). Gremi Media złożyło ofertę.  - Cieszymy się z decyzji UOKiK, uważamy ją za naturalną. Nasza oferta złożona do Skarbu Państwa jest aktualna - komentuje Jarosław Knap, doradca zarządu Grupy Gremi.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA