fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

UPC akceptuje warunki UOKiK

Liberty Global, właściciel sieci UPC Polska, poinformowało oficjalnym komunikatem  o sfinalizowaniu transakcji przejęcia sieci kablowej Aster. Oznacza to jednocześnie oficjalną zgodę na warunki Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zaakceptuje transakcję przejęcia Astera, jeżeli UPC w ciągu 18 miesięcy sprzeda dublującą się z siecią UPC sieć Astera w Warszawie i Krakowie.
Choć decyzja UOKiK wypracowana została w konsultacjach z operatorem, to jednak UPC do tej pory nie informowało, czy podejmuje wyzwanie sprzedaży nakładkowej sieci. Jeżeli to się operatorowi nie powiedzie UOKiK może cofnąć zgodę na transakcję.
Aster i UPC czekały na zgodę UOKiK od 7 grudnia 2010 r., czyli od chwili, kiedy ustalono, że UPC zapłaci za Astera funduszowi Mid Europa Partners 870 mln zł w gotówce oraz przejmie jego dług. Łączna wartość transakcji została określona w ten sposób na 2,4 mld zł. Aster obsługuje 380 tys. abonentów i jest czwartym co do wielkości operatorem sieci kablowej w Polsce. Razem z UPC będzie miał blisko 1,4 mln abonentów.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA