fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Sobota – film dnia: Green Zone ****

Archiwum
Paul Greengras zrealizował dramat polityczny w konwencji thrillera z elementami westernu (jeden sprawiedliwy dążący do prawdy bez względu na konsekwencje).
Punktem wyjścia scenariusza Briana Helgelanda była książka Rajiva Chandrasekerama, szefa bagdadzkiego biura „Washington Post". Jednym z głównych pretekstów amerykańskiej inwazji na Irak było posiadanie przez ten kraj arsenałów broni chemicznej. Z czasem okazało się, że Irak takiej broni nie posiada, a przekazywane do Waszyngtonu informacje wojskowego wywiadu na ten temat były świadomie spreparowane. Film w TV - zobacz więcej
Jednym z żołnierzy szukających zasobów owej broni w pierwszych dniach wojny w 2003 r. jest starszy chorąży Roy Miller (Matt Damon). Wraz z grupą żołnierzy sprawdza kolejne przekazywane przez wywiad tropy. I wszystkie okazują się fałszywe. Miller nie odpuszcza, sam chce znaleźć autora swingowanych wiadomości. Gdy pozna prawdę, okaże się, że jest ona niezgodna z amerykańską racją stanu. Więc nie tylko nikt jego prawdy nie chce, ale odpowiedzialny za wprowadzenie w błąd władz w Waszyngtonie dostojnik z wywiadu robi wszystko, by Millerowi w demaskatorskich działaniach przeszkodzić.
20.00 | Canal+ | Dramat wojenny, Francja, USA, Hiszpania, W. Brytania 2010
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA