fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Co mają wspólnego pole golfowe, krykiet i hala bokserska z Euro 2012

Radni wahają się, czy zwolnić z podatku od nieruchomości firmy budujące obiekty sportowe przed Euro
Przygotowany przez władze miasta projekt uchwały przewiduje, że podatku od nieruchomości maksymalnie przez pięć lat nie płaciliby m.in. inwestorzy, którzy będą budować bazę turystyczną i sportową przed Euro 2012.
Warunek: inwestycje muszą być gotowe do końca 2011 roku. Pierwszy raz stołeczny samorząd chce zrezygnować z dochodów do budżetu i tworzy takie udogodnienia dla przedsiębiorców. Pozytywnie oceniał pomysł m.in. prezes Warsaw Destination Alianz Alex Kloszewski promujący stolicę wśród przedsiębiorców i hotelarzy. Urzędnicy liczyli, że i radni wczoraj pomysł zaakceptują, ale ci mieli sporo wątpliwości. Zastrzeżenia wzbudził m.in. spis obiektów sportowych wska- zanych do ulgi. Obok stadionu piłkarskiego czy pływalni pojawiają się tam... pole golfowe i do krykieta, hala bokserska.
– Chcemy wyjaśnić m.in., skąd taki zestaw inwestycji – mówi radna Katarzyna Munio (PO), szefowa speckomisji ds. Euro w Radzie Warszawy. – Co wspólnego ma golf z Euro 2012? – pytamy wiceprezydenta Andrzeja Jakubiaka odpowiedzialnego za nieruchomości. Zaskoczony odpowiada żartem: – Piłkę?!Poważnie wyjaśniają tę kwestię urzędnicy z miejskiego Biura Budżetu: – Projekt uchwały oparty jest na nowych przepisach Unii Europejskiej. Lista obiektów jest stamtąd po prostu przekopiowana. Rajcy opozycyjnego PiS snują inne scenariusze: – Pole golfowe to raczej dochodowy interes. Dlaczego mamy tracić wpływy z podatku? Czy ktoś z Platformy planuje taki biznes i ratusz szykuje „pod niego” tę uchwałę? – zastanawiano się. – Nie ma tu żadnego podtekstu. Ale skoro radnym pola golfowe się nie podobają, to można je skreślić – stwierdza skarbnik miasta Mirosław Czekaj. Niektórzy rajcy liczą jednak, że uda się poszerzyć listę inwestycji, np. o obiekty oświatowe. Sprawa ma być w przyszłym tygodniu omawiana na posiedzeniach komisji sportu i turystyki Rady Warszawy.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA