fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Trzy wieczory w Studio Buffo z tangiem w różnych wersjach

Rzeczpospolita
To już nie tylko utwory Piazzolli i Petersburskiego w wersji oryginalnej – tangiem zajmą się też didżeje
Studio Buffo obchodziło wczoraj 15. urodziny. Nie przewidziano uroczystości, ale widzowie otrzymają prezent. W czwartek rozpoczyna się trzydniowy Festiwal Tanga.
Argentyński taniec już kilka lat temu znalazł sobie schronienie przy ul. Konopnickiej. Wszystko za sprawą muzyków z Tangata Quintet, którzy zagrali tu utwory Astora Piazzolli i podbili serca publiczności. Sukces ich pierwszego występu spowodował, że w Studio Buffo zaczęli się pojawiać systematycznie. W teatrze nagrali też swoją płytę „Live at Buffo”. – Mamy własną, bardzo żywą tradycję tanga – uważa pianista Hadrian Filip Tabęcki z Tangata Quintet. – Nikomu u nas nie trzeba tłumaczyć, czym ono jest, jaki jest jego rytm i krok. Tango to cząstka naszej tradycji, widać, mamy w genach zakodowany jego archetyp. Nie jest to taniec starszych pokoleń, lecz bliski wszystkim bez względu na wiek.
Muzyka Piazzolii w wykonaniu Tangata Quintet zainauguruje jutro Festiwal Tanga. Zespół przypomni też fragmenty innego programu „Tango moja miłość”, czyli polskie przeboje Petersburskiego, Szpilmana lub Warsa. Tangata Quintet gra je ze znakomitym skrzypkiem Krzysztofem Jakowiczem. W piątek – wieczór premierowy „Tango Kameleon”. Znane i zupełnie nowe tanga zaśpiewają wokaliści współpracujący z zespołem Kameleon: Jacek Bończyk, Paweł Kukiz i Jan Janga Tomaszowski. Tangata Quintet przygotował też nowy program – „Tangomania”. Z zespołem wystąpi didżej Maco Wyro oraz Andres Martorel i Natalia Przybysz. Co wyniknie z tego spotkania, przekonamy się w sobotę. Koncerty w Buffo (ul. Konopnickiej 6) rozpoczynają się o godz. 19.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA