fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Koncert pierwszej damy polskiego bluesa w Tygmoncie

Magda Piskorczyk, Tygmont, ul. Mazowiecka 6/8, bilety: 20 zł, rezerwacje: tel. 22 828 34 09, wtorek (28.06) – środa (29.06), godz. 21
Wokalistka, gitarzystka i basistka Magda Piskorczyk stała się objawieniem na naszej bluesowej scenie. Dwukrotnie została Wokalistką Roku wybraną przez czytelników magazynu „Twój Blues". Nagrała płytę „Blues Travelling" z udziałem Michała Urbaniaka, a jej album koncertowy „Magda Live" otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2009.
Zadebiutowała na konkursie festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku 2001, gdzie została laureatką pierwszej nagrody. W 2005 i 2006 r. zakwalifikowała się do największego bluesowego konkursu – International Blues Challenge w Memphis, i dotarła do półfinału. Występuje regularnie na bluesowych festiwalach w Europie. We Francji nazwano ją czarnym głosem w białym kostiumie.
Magda ma interesujący, niski głos, idealny do bluesa, a przy tym śpiewa niezwykle żywiołowo amerykańskie standardy bluesowe, jazzowe, gospel, a także rockowe, funkowe i soulowe.
Na koncercie w Tygmoncie wystąpi wraz z gitarzystką Aleksandrą Siemieniuk i perkusistą Adamem Rozenmanem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA