fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Sprawozdanie ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
W środę, 22 czerwca, wchodzi w życie rozporządzenie ministra finansów określające zakres, formę i sposób publikacji rocznych i półrocznych sprawozdań ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych
Zgodnie z art. 2 pkt 13 ustawy o działalności ubezpieczeniowej jest to wydzielony fundusz aktywów inwestowanych zgodnie z umową ubezpieczenia na życie, tworzony ze składek ubezpieczeniowych.
Rozporządzenie stanowi, że zakład ubezpieczeń sporządza sprawozdania funduszu m.in. dotyczące wartości jego aktywów netto i zmiany ich wartości.
Tak jak obecnie, głównym kanałem udostępniania sprawozdań będzie Internet. Zakład ubezpieczeniowy musi je opublikować na swojej stronie internetowej w ciągu siedmiu dni od sporządzenia.
Z chwilą wejścia w życie nowego rozporządzenia moc utraci jego odpowiednik z 2003 r., a wraz z tym zostaną wyeliminowane wątpliwości interpretacyjne powstałe przy stosowaniu starego rozporządzenia. Nowe sankcjonuje natomiast obecną praktykę przedstawiania danych w formie opisowej i graficznej. Po raz pierwszy znajdzie zastosowanie do sprawozdania półrocznego sporządzanego na 30 czerwca.
Podstawa prawna:
Zobacz więcej w serwisie:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA