fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

MetLife TUnŻ wycenione na 0,15 mld zł

Polskie towarzystwo życiowe MetLife zostało wycenione na 0,15 mld zł. Do końca roku połączy się z Amplico Life
144,2 mln zł – taka jest wartość rynkowa MetLife Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie według firmy doradczej PricewaterhouseCoopers, która dokonała wyceny. Wycena znajduje się w planie połączenia MetLife z Amplico Life, do którego dotarliśmy.
MetLife TUnŻ w 2010 r. zebrało z polis 175,2 mln zł składek, o 42 proc. więcej niż w 2009 r. Miało 0,56 proc. udział w rynku ubezpieczeń na życie.
Połączenie spółek ma nastąpić do końca tego roku poprzez przeniesienie majątku MetLife Polska na Amplico, przy jednoczesnym podwyższeniu kapitału zakładowego Amplico poprzez emisję akcji, które zostaną wydane obecnemu akcjonariuszowi MetLife, czyli spółce MetLife Worldwide Holdings. W spółce powstałej z połączenia Amplico i MetLife TUnŻ amerykański podmiot będzie miał 4,26 proc. kapitału i papierów. 95,74 proc. będzie miało Alico, które zostało przejęte przez grupę MetLife w ub.r.
Zdaniem zarządów spółek wydatki z tytułu połączenia sięgną 5 mln zł. Według zarządów, fuzja dzięki efektowi skali (zwiększenie bazy klientów) i poszerzeniu oferty produktów zaowocuje znacząco wyższymi przychodami spółek po połączeniu. Wartość synergii wyniesie w przybliżeniu 4,7 mln zł rocznie. Połączenie ma zacząć przynosić właścicielowi korzyści od stycznia 2012 r.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA