fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Tajemnice od prezydenta dla premiera

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Z informacji „Rz” wynika, prezydent Lech Kaczyński przekaże w tym tygodniu Donaldowi Tuskowi tajne informacje o Radosławie Sikorskim i poprosi, by przyszły premier podpisał deklarację, że się z nimi zapoznał.
Tusk, chce powierzyć Sikorskiemu tekę ministra spraw zagranicznych. Powiedział też, że chce poznać argumenty prezydenta na temat byłego ministra obrony.
PiS jednak za wszelką cenę, stara się storpedować tą nominację. O co dokładnie chodzi i jakie informacje ma prezydent? Sikorski powiedział „Rz”, że nie ma pojęcia. – Ciepło wspominam moje pożegnanie z resortem obrony w pałacu prezydenckim. Sądziłem, że nasze późniejsze relacje z panem prezydentem będą układały się dobrze, bardzo mi na tym zależy – powiedział Sikorski. Były minister obrony może się jednak srodze zawieść.
Jego następca na fotelu szefa MON, Aleksander Szczygło, nazwał niedawno Sikorskiego, zdrajcą. Powiedział też, że byłby gotów dać mu w twarz. Z kolei były marszałek Senatu, Krzysztof Putra powiedział o Sikorskim – „człowiek bez honoru”. Byłego szefa MON wzięli w obronę jego koledzy z Platformy Obywatelskiej. Tusk twierdzi, że uwagi pod adresem Sikorskiego są „niestosowne i będące wynikiem emocji” a Bronisław Komorowski, przypuszcza, że to efekt kompleksów wobec dobrze wykształconego i popularnego Sikorskiego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA