fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Porządkuje się telekomunikacyjna układanka Solorza-Żaka

Po udanej publicznej ofercie akcji NFI Midas, dwie spółki telekomunikacyjne: Mobyland i CenterNet połączą się
 
NFI Midas, należący do grupy firm Zygmunta Solorza-Żaka, sprzedał akcje nowej emisji za blisko 300 mln zł. Dzięki temu spłaci długi oraz przejmie za około 177 mln zł udziały w spółce posiadającej częstotliwości komórkowe z zakresu 1800 MHz – Mobylandzie. Ma już CenterNet, który dysponuje podobnymi zasobami.
Oferta NFI nie mogła się nie udać. Właściciel Polsatu zadeklarował bowiem, że poprzez spółki zależne obejmie wszystkie akcje, które nie znajdą innych nabywców. Także od jego decyzji zależało, czy i ile walorów kupi dotychczasowy główny akcjonariusz Midasa – Nova Capital. Solorz-Żak stoi bowiem na górze drabiny właścicielskiej NFI. Głównym udziałowcem Novej jest Aero 2, którą – poprzez spółki Litenite i Karswell kontroluje właściciel Polsatu. Ostatecznie Nova zwiększy zaangażowanie w Midasie do ponad 60 proc.
W oparciu o Midasa Zygmunt Solorz-Żak buduje sieć transmisji danych w technologii LTE, pierwszą taką w kraju. – Zaczynamy prace nad połączeniem CenterNetu i Mobylandu – poinformował Wojciech Pytel, prezes NFI Midas. W jego ocenie, łączenie spółek może potrwać około pół roku.  Dzięki temu powstanie jeden podmiot z zasobami częstotliwości pozwalającymi na świadczenie usługi ultraszybkiego Internetu.
Skorzysta z tego Cyfrowy Polsat należący do Solorza-Żaka, który obecnie prowadzi testy Internetu LTE.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA