fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

51. Krakowski Festiwal Filmowy i filmy Szkoły Wajdy

www.wajdaschool.pl
materiały prasowe
Cztery premiery, pokaz w Panoramie, pokaz specjalny oraz udział w panelu „Dokumenty do kontroli" – to program Szkoły Wajdy podczas rozpoczynającego się dziś 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Podczas tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego pokazanych zostanie aż 9 krótkometrażowych filmów ze Szkoły Wajdy. Dwa dokumenty spośród wszystkich tytułów – „Decrescendo" Marty Minorowicz o mieszkańcach domu spokojnej starości oraz „Paparazzi" Piotra Bernasia o kulisach tego budzącego emocje zawodu zakwalifikowane zostały także do Konkursu Międzynarodowego. W Konkursie Polskim zostaną pokazane także dwie inne produkcje – dokument Kuby Maciejko o małżeństwie prowadzącym niewielki interes na warszawskiej Woli pt. „Bon Appetit" oraz „Glasgow" – fabuła Piotra Subbotki o chłopcu, którzy żyje w przekonaniu, że jego ojcem jest znany piłkarz klubu Celtic Glasgow.
W Panoramie Filmu Polskiego zaprezentowana będzie kolejna premiera dokumentu ze Szkoły Wajdy – „3 dni wolności" Łukasza Borowskiego o mężczyźnie, który po 15 latach spędzonych w więzieniu wychodzi na przepustkę.
26 maja w Kinie Pod Baranami odbędzie się Noc Etiud Studenckich. Pokazane zostaną tutaj 4 filmy. Swoją premierę będzie miała „Czarna córka" w reżyserii Anny Skorupy, która jest zapisem spotkania ze starą Cyganką. Ponadto, pokazane zostaną znakomite, krótkie metraże, które w przeciągu ostatniego roku miały swoje światowe premiery na najważniejszych festiwalach filmowych: „Przesłuchanie" Adama Palenty, „Przyrzeczona" Lesława Dobruckiego oraz „Viva Maria!" Agnieszki Smoczyńskiej.
Więcej informacji na stronie - www.wajdaschool.pl
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA