fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Młodzież Wszechpolska przestanie istnieć czy nie?

Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Młodzież Wszechpolska przestanie istnieć. Poinformował o tym pełniący obowiązki prezesa Ligi Polskich Rodzin, Sylwester Chruszcz. Wyjaśnił, że "organizacja ta wystarczająco się już skompromitowała". - Skoro działała 85 lat, nie ma powodu, żeby nagle kończyć działalność - mówi Marcin Białasek, rzecznik organizacji.
Poranny gość Radia Szczecin powiedział, że zostanie powołana nowa, niepolityczna organizacja. Wśród jej zadań będzie kształcenie jej członków, szykowanie do przyszłych funkcji - politycznych, społecznych czy dziennikarskich. Sylwester Chruszcz dodał, że mocną stroną nowej organizacji będzie właśnie dziennikarstwo. Wyraził przekonanie, że to zaprocentuje za parę lat.
Liga Polskich Rodzin chce także w nowoczesny sposób bronić najlepiej rozumianego interesu kraju. Sylwester Chruszczn wyjaśnił, że chodzi o wolność w gospodarce, bo - jak dodał - ta sfera jest najważniejsza. Zwrócił uwagę, że siła Polski na świecie, w Unii Europejskiej, to nie siła naszych biurokratów, tylko siła naszych przedsiębiorstw i nowoczesnych technologii. I to ma być wizytówka polski.
Polityk LPR podkreślił, że jego formacja jest przeciwna takiej Europie, którą - jak to ujął - "szykuje nam pani Merkel". Wyjaśnił, że Liga popiera Europę ojczyzn, jest przeciwna ratyfikacji traktatu konstytucyjnego, będzie bronić waluty narodowej i interesu narodowego.
Sylwester Chruszcz zapewnił, że do Ligi Polskich Rodzin nigdy nie wróci już wulgarny ekstremizm.
Radosław Parda, sekretarz generalny LPR podważa jednak pomysł kolegi. - Z punktu widzenia prawnego, LPR nie może zlikwidować Młodzieży Wszechpolskiej. To niezależna organizacja, posiadająca swój statut i swoje władze. Jedyną organizacją młodzieżową, którą mogłaby zlikwidować Liga, jest podległy partii Ruch Młodych LPR – powiedział portalowi tvn24.pl Parda. I dodał: "MW musiałaby się sama rozwiązać, albo mógłby o tym zdecydować sąd, jednak nie ma ku temu żadnych przesłanek. Każdy ma konstytucyjne zagwarantowane prawo do zrzeszania się."
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA