fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Kontaktowa sprawa

Teatr Wytwórnia
Po Gdańsku i Zielonej Górze wreszcie także w Warszawie powstał taneczny festiwal poświęcony improwizacji. Pierwsza odsłona imprezy od piątku do niedzieli w Teatrze Wytwórnia – w programie spektakle, warsztaty, dyskusje i pokazy filmów.
– Improwizacja pozwala na ciągłe przekraczanie granic i schematów. Wymaga innego podejścia do tańca, do obecności w tańcu, do pracy ze sobą i pracy w grupie – mówi Ilona Trybuła, dyrektor festiwalu. – Metody improwizacji są zawsze wyjściem poza komponowanie ruchu, poza proces, nad którym całkowicie panujemy.
Najważniejszym gościem 1. Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca – Sic! będzie kanadyjska performerka Chanti Wadge, która poprowadzi warsztaty i wystawi spektakl „100 Returnings” (27.10). Ale sensacją wcale nie jest jej pokaz, lecz solowy występ Leszka Bzdyla, szefa Dada von Bzdűlöw (26.10). Tancerz po raz pierwszy w życiu będzie publicznie improwizował. A ponieważ nie jest przyzwyczajony do nieprzygotowanych wcześniej struktur ruchu, nadał pokazowi wymowny tytuł „Mission Impossible” („Misja niemożliwa”).
Dwa teatralne hity uzupełniają pokazy „3 x nie wiem” Rafała Dziemidoka, spektakl Ilony Trybuły i Dominika Strychalskiego, kontakt improwizacja Jacka Owczarka i Krzysztofa Skolimowskiego. Mam nadzieję, że Sic! będzie na tyle przekonujący, że improwizacja wreszcie przestanie kojarzyć się ze zwykłym treningiem, a widzowie docenią trud pracy w tej technice, wyobraźnię artystów i ich współpracę z partnerem. A po festiwalu wszyscy powiedzą: bądźmy w kontakcie.
spektakle: Teatr Wytwórnia, ul. Markowska 18, tel. 022 741 23 05, 26-28.10, godz. 19
warsztaty: Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21, zapisy: tel. 0502 649 901, 26-28.10, godz. 10 – 14
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA