Nieruchomości

Darowane wolno wynająć

Osoba należąca do najbliższych jest zwolniona z podatku od darowanego mieszkania nawet, gdy nie będzie w nim mieszkać.W 2005 r. rodzice czytelniczki kupili mieszkanie, które chcą jej teraz podarować. Czytelniczka pracuje za granicą i zamierza zostać tam jeszcze przez dwa, trzy lata. Chciałaby w tym czasie je wynajmować. Pyta, czy dla skorzystania ze zwolnienia z podatku od darowizny musiałaby mieszkać w tym lokalu pięć lat?Od 1 stycznia 2007 r. darowizny między najbliższymi objęte są całkowitym zwolnieniem przewidzianym w nowym art. 4a ustawy z 1983 r. o podatku od spadków i darowizn. Dla prawa do całkowitego zwolnienia z podatku bez znaczenia jest sposób korzystania z darowizny. Czytelniczka może więc wynajmować darowane mieszkanie.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL