fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

?Najemcy wchodzą do Domu Jabłkowskich

Nowy Dom Braci Jabłkowskich przy ul. Chmielnej 19 ma być otwarty w czerwcu br. ?
Materiały Inwestora
Bracia Jabłkowscy mają pierwszego najemcę budynku przy ul. Chmielnej 19. Cały parter wzięła dla siebie spółka Polkomtel
Operator sieci komórkowej Plus GSM zajmie tam 410 mkw.
Inwestorem i realizatorem projektu jest spółka LHI, współpracująca z Domem Towarowym Bracia Jabłkowscy. Za komercjalizację budynku odpowiada firma doradcza Knight Frank. Generalnym wykonawcą jest Hochtief Polska. Zakończenie budowy inwestor zaplanował na czerwiec 2011 r.?
Nowy Dom Jabłkowskich powstaje na 742-metrowej działce w ścisłym centrum Warszawy, przy zbiegu ulic Chmielnej i Brackiej. Obiekt będzie mieć sześć kondygnacji.
Jego łączna powierzchnia użytkowa to ponad 4,5 tys. mkw. Na wynajem przeznaczono ok. 3,2 tys. mkw. Na parterze będzie 410 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na pozostałych pięciu piętrach zaprojektowano 2850 mkw. powierzchni biurowej klasy A.?Inwestor zaplanował też dwupoziomowy parking podziemny.
Szacowana wartość inwestycji to 43 mln zł. Stawki czynszu za biuro wynoszą 26 EUR.
– Obiekt Nowy Dom Jabłkowskich wpisuje się w naszą strategię, polegającą na wyszukiwaniu budynków i projektów o unikatowych walorach estetycznych i architektonicznych – mówi Robert Mandżunowski ze spółki LHI. – Realizacja tego projektu i jego komercjalizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wieloletni upór rodziny Jabłkowskich w walce o odzyskanie rodowego dziedzictwa. Dzięki wspólnie podjętym wysiłkom udaje się przywrócić do życia jedną z prestiżowych lokalizacji w Warszawie – podkreśla Robert Mandżunowski.?
Przypomnijmy, że rodzina Jabłkowskich, będąca w latach 30. właścicielem Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy przy Brackiej 25, kupiła sąsiednią parcelę przy ulicy Chmielnej z myślą o rozbudowie obiektu.
– Realizację inwestycji przerwała druga wojna światowa – przypominają przedstawiciele inwestora.– W okresie powojennym majątek rodziny Jabłkowskich został zagrabiony przez ówczesne władze. Dopiero po wieloletnich staraniach, w 2001 r. dawnym właścicielom udało się odzyskać część utraconego mienia – działkę przy Chmielnej 19, na której w styczniu 2010 r. rozpoczęto budowę Nowego Domu Jabłkowskich – dodają.???
O inwestorze?
Spółka LHI należy do Grupy LHI. Od 1995 r. działa na polskim rynku leasingu nieruchomości (jako organizator, współinwestor, inwestor). Do tej pory spółka zrealizowała transakcje o wartości ponad 6,7 miliardów złotych.
Ostatnio firma LHI rozszerzyła ofertę o przedsięwzięcia z sektora publicznego, szczególnie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (projektowanie, budowa, finansowanie i zarządzanie obiektami użyteczności publicznej).??
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA