fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Biznes w pętach biurokracji

Trzech na czterech przedsiębiorców i menedżerów dobrze ocenia kondycję swoich firm. Źle jednak mówią o klimacie wokół przedsiębiorczości w Polsce – to wnioski z sondażu, jaki na początku tego tygodnia na zlecenie „Rz” przeprowadziła firma Indycator.
Biznesmeni podkreślają, że gospodarka nie była priorytetem dla obecnego rządu i nie uproszczono wielu przepisów. Z drugiej strony tylko pięć procent przedsiębiorców jest niezadowolonych ze swojej rynkowej pozycji. W firmach z ponad 100 pracownikami nie znalazł się ani jeden szef, który narzekałby na swoją sytuację. Połowa respondentów przyznała, że w ich firmach jest lepiej niż dwa lata temu. Co piąty uznał, że kondycja się pogorszyła.
Zgodna jest jednak opinia, że przedsiębiorczość w kraju mogłaby się rozwijać znacznie prężniej, gdyby rząd skutecznie ograniczył biurokrację. – Przy tak dobrej koniunkturze gospodarczej znacznie więcej niż połowa firm powinna poprawić swoją pozycję rynkową – uważa Arkadiusz Protas, wiceprzewodniczący Business Centre Club.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA