fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

VAT

Które transkacje trzeba ująć w kasie fiskalnej w 2011 roku

-  Czy w kasie fiskalnej należy rejestrować faktury korygujące podwyższające cenę i VAT należny?
Odpowiada Tomasz Siennicki doradca podatkowy w kancelarii Kolibski, Nikończyk, Dec i Partnerzy:
Z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT wynika, że podatnicy sprzedający towary lub świadczący usługi na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych powinni prowadzić ewidencję obrotu i VAT należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jednocześnie w rozporządzeniu nie ma żadnego przepisu, który zwalniałby z tego obowiązku również kwotę zwiększonego obrotu.
Inaczej będzie, gdy wynikiem korekty będzie obniżenie obrotu i podatku należnego. Oprogramowanie kasy nie pozwala bowiem na obniżenie raz ujętego w niej obrotu i podatku. Posiadając odpowiednie dowody, obrót i podatek można jednak skorygować w ewidencji sprzedaży.
Opracowanie Konrad Piłat
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA