fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Będzie mniej ofiar w spocie PO

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
PO zmienia kontrowersyjny spot wyborczy. Zamiast 14 tysięcy ofiar wypadków drogowych w ciągu ostatnich dwóch lat, będzie mowa o około 11 tysiącach. To reakcja na zarzuty PiS, które stwierdziło, że PO kłamie i zapowiedziało złożenie pozwu.
PO zaprezentowała swój najnowszy spot wyborczy pod hasłem: "Polska też zasługuje na swój cud gospodarczy". Tomasz Dudziński, odpowiedzialny za medialną kampanię PiS, zarzucił PO m.in. podanie w spocie nieprawdziwych informacji co do liczby osób, które zginęły w ciągu ostatnich dwóch lat w wypadkach drogowych. W spocie podano, że jest to prawie 14 tys. ludzi.
Jak tłumaczył poseł PO Rafał Grupiński, 14 tysięcy to dane za ostatnie 2,5 roku. Protesty PiS , według niego, wzięły się stąd, że partia braci Kaczyńskich rządzi dwa lata. - Mogliśmy w naszym spocie albo zmienić 2,5 roku na dwa lata, albo 14 tysięcy na 11 tysięcy i zmieniliśmy to drugie - powiedział Grupiński.
- Z kolei od 1 września 2005 roku do 31 sierpnia 2007 roku zginęły 10 tys. 744 osoby - mówił polityk PiS. - Mam pytanie do Donalda Tuska i do Platformy Obywatelskiej: dlaczego w swej kłamliwej i oszczerczej propagandzie i kampanii wykorzystuje tragedie ludzkie, dlaczego posługuje się nieprawdziwymi danymi - mówił Dudziński.
Zdaniem Dudzińskiego, obecnie statystyki dotyczące wypadków drogowych spadają, a "nasilenie spadkowej tendencji następuje teraz, kiedy rządzi PiS". Według niego, PO kłamie też twierdząc, że przez ostatnie dwa lata drastycznie pogorszyła się sytuacja budżetówki. - Sytuacja całej sfery budżetowej jak i budżetu państwa jest najlepsza od kilkunastu lat - podkreślił. PO mówi też nieprawdę o sytuacji lekarzy i pielęgniarek, bankrutujących szpitali i tego, że Polaków nie stać na lekarstwa - dodał.
W spocie PO lektor mówi m.in.- Przez ostatnie dwa lata sytuacja w budżetówce drastycznie się pogorszyła. Lekarze i pielęgniarki, żeby z czegoś żyć, pracują na kilku etatach. Nauczycielom nie starcza do pierwszego. Pacjentów nie stać na lekarstwa. Szpitale bankrutują. W tym roku oddano do użytku niecałe 8 kilometrów autostrad. W ciągu ostatnich dwóch lat na drogach zginęło prawie 14 tys. ludzi. W ciągu ostatnich dwóch lat wyjechało za chlebem prawie 2 miliony Polaków.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA