fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Magistrowie/studenci

Studenci prawa sprawdzą swoją ortografię

Współczesny język prawny i prawniczy, jego rola i znaczenie oraz problemy z nim związane będą tematem konferencji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim.
Podczas tej imprezy 20 kwietnia odbędzie się także I Ogólnopolskie Dyktando Prawnicze. Uczestnicy będą walczyli o tytuł Mistrza Ortografii Prawniczej. Celem dyktanda jest propagowanie zasad poprawnej polszczyzny wśród studentów i prawidłowe stosowanie reguł ortograficznych w tekstach prawniczych.
Mogą wziąć w nim udział osoby, które nie ukończyły 28. roku życia lub nadal są studentami szkół państwowych bądź niepublicznych. W tym celu muszą się zgłosić do organizatorów w dniu rozpoczęcia dyktanda.
Impreza odbędzie się w auli dawnej Biblioteki UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie o godzinie 9.00. - Zarówno dyktando, jak i sama konferencja mają zwrócić uwagę na to, co dzieli, a co łączy językoznawców i prawników w ocenie obecnego języka prawnego - mówi Adam Niewiadomski, prezes zarządu Koła Naukowego UW Lingua Iuris.
Koło to jest jednym z organizatorów, obok Stowarzyszenia Absolwentów WPiA UW oraz Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis a honorowy patronat nad konkursem objęli dziekani: Wydziału Polonistyk i prof. dr hab. Stanisław Dubisz oraz Wydziału Prawa i Administracji prof. dr hab. Tadeusz Tomaszewski. Patronat medialny sprawuje "Rzeczpospolita".
Sprawdzenie prac oraz ogłoszenie wyników odbędzie się jeszcze tego samego dnia. Podczas konferencji będą także wręczone nagrody laureatom konkursu na najlepszy esej prawniczy "Język u wagi".
Regulamin dyktanda znajduje się na stronie www.iuris.uw.edu.pl. Tam też zostaną zamieszczone jego wyniki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA