Urzędy skarbowe o prawie do odliczenia VAT

- Spółka chce kupić quada, który będzie użytkowany na potrzeby jej działalności. Za pomocą quada będą przeprowadzane prace porządkowe na placu zajętym na produkcję wyrobów betonowych. Czy VAT można odliczyć bez ograniczeń?Nie Z art. 86 ust. 3 ustawy o VAT wynika, że w razie nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony można odliczyć jedynie 60 proc. kwoty podatku określonej w fakturze, nie więcej jednak niż 6 tys. zł. Quad nie jest samochodem osobowym, ale jest to inny pojazd samochodowy. Prawo o ruchu drogowym w art. 2 pkt 33 stwierdza, że pojazdem samochodowym jest pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h. Z rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep (DzU z 2004 r. nr 5, poz. 30) oraz w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdów do ruchu (DzU z 2003 r....
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL