fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Darmową płytę CD czasami trzeba wbić do kasy rejestrującej

Przedsiębiorca, który sprzedaje książki i gazety z dołączonymi do nich płytami CD i DVD, musi zarejestrować tę sprzedaż w kasie fiskalnej bez względu na to, jak duże obroty ma jego firma. Są jednak wątpliwości, czy musi to robić również wtedy, gdy rozdaje płyty za darmo
- Sprzedaję gazety z dołączonymi do nich płytami CD i DVD. Mam niewielkie obroty i dlatego nie zakładałem dotychczas kasy fiskalnej. Znajomy powiedział mi jednak, że skoro do gazet są dołączone płyty, to muszę mieć kasę. Czy to prawda? -pyta czytelnik DF. Odpowiedź brzmi tak, jeśli tylko dołączona płyta powoduje wzrost ceny czasopisma. Potwierdził to niedawno Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 23 maja br., III SA/Wa2752/06 (wyrok opisywaliśmy w DF z 11 czerwca br.). Wcześniej podobnie wypowiedziały się m.in. Izba Skarbowa w Kielcach (pismo z 15 lutego 2007 r., PP2-443-9/2007) i Urząd Skarbowy Łódź-Polesie (pismo z 10 kwietnia 2007 r., US III/443/VAT/535/27 /07EL), stwierdzając: "wydanie płyt jako dodatku do czasopisma nie może być traktowane jako przekazanie towaru w formie prezentu, o którym mowa w art. 7 ust. 3 ustawy o VAT, gdyż jest odpłatne. W związku z powyższym tylko w przypadku gdy płyty nie mają wpływu na cenę całego zesta...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA