fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Sauter z nagrodami w Lipsku

www.wajdaschool.pl
materiały prasowe
Dokument fabularyzowany w reżyserii Marcina Sautera „Na północ od Kalabrii” otrzymał dwie nagrody na festiwalu w Lipsku
Film wyprodukowany w koprodukcji Szkoły Andrzeja Wajdy i Studia Munka miał swoją międzynarodową premierę DOK Leipzig, otrzymał Nagrodę Trade Union ver.di oraz Nagrodę Jury Ekumenicznego.
Dokument Sautera opowiada o wymarzonym miejscu do życia, gdzie czas płynie powoli, ludzie dobrze się znają, akceptują swoje niedoskonałości, spotykają się, żeby porozmawiać i po prostu być razem. Film zrealizowano na polskiej prowincji. Ekipie udało się zaangażować większość mieszkańców małego miasteczka i wspólnie stworzyć opowieść w stylu włoskiej komedii.
„Na północ od Kalabrii” zyskał już uznanie w Polsce – obraz został uhonorowany Nagrodą dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego podczas tegorocznej edycji Letniego Festiwalu Filmowego w Zamościu oraz otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Studenckiego Dokumentu na festiwalu Multimedia Happy End w Rzeszowie.
Od 16 listopada film będzie można zobaczyć na ekranach polskich kin.
Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku (DOK Leipzig) jest jednym z najbardziej prestiżowych festiwali na świecie. Tegoroczna – już 53. edycja – odbyła się w dniach 18-24 października.
Czytaj więcej na: [link=http://www.wajdaschool.pl]www.wajdaschool.pl[/link]
Źródło: Materiały Organizatora
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA