fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Kopalnia Bełchatów z PGE rozpozna złoże Złoczew

Minister Środowiska utrzymał w mocy decyzję o udzieleniu kopalni węgla brunatnego Bełchatów koncesji na poszukiwanie i rozpoznanie złoża węgla brunatnego Złoczew – podał wnp.pl
- Postanowieniem Ministra Środowiska z 18 października 2010r. koncesja nr 32/2010/p, którą 30 czerwca 2010 r. otrzymała kopalnia węgla Brunatnego Bełchatów, na przeprowadzenie prac rozpoznawczych i badawczych złoża węgla brunatnego w Złoczewie, została utrzymana w mocy - poinformowała kopalnia.
Minister Środowiska uznał, że interes publiczny przemawia za udzieleniem koncesji dla kopalni Bełchatów. O koncesję na złoże Złoczew starała się także spółka PAK Górnictwo z Konina. Kopalnia Bełchatów przekonuje, że jej wniosek zakłada wykonanie bardziej dokładnego rozpoznania geologicznego złoża, w dodatku na większym obszarze i w krótszym terminie.
Złoże Złoczew to jedno z perspektywicznych złóż węgla brunatnego uwzględnione w projekcie Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju do 2033 r. Położone jest w południowo – zachodniej części województwa łódzkiego, w rejonie Wielunia. W linii prostej oddalone jest o około 50 km od bełchatowskiej kopalni i elektrowni Bełchatów z grupy PGE.
Złoże rozciąga się wąskim pasem o szerokości 1000-1500 m oraz długości ok. 10 km (na terenie Zasoby szacowane są na 450 mln ton węgla brunatnego, a jego eksploatacja przedłuży funkcjonowanie bełchatowskiego kompleksu górniczo-energetycznego do 2050 r.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA