fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

37 Konferencja PIKE: Kto kupi Astera? Kogo kupią Hindusi?

Panelem o przyszłości nadawców elektronicznych zaczęła się merytoryczna część XXXVII Międzynarodowej Konferencji [b]Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej[/b], zrzeszającej operatorów kablowych. W tym roku branżę elektryzuje głównie, kto i za ile kupi sieć kablową [b]Aster[/b], tym bardziej, że we wtorek, 19 października mija termin składania ofert na udziały tej firmy. [b]Simon Boyd[/b], prezes [b]UPC Polska[/b] nie chciał jednak odpowiadać na pytania moderatora panelu na temat Astera.
– Wyzwaniem dla rynku kablowego jest jego konsolidacja. Nie mamy odpowiedniej skali, aby walczyć np. z [b]Telekomunikacją Polską[/b] – przyznał tylko. [b]Tomasz Żurański[/b], prezes [b]Vectry[/b], przyznał natomiast, że jego firma ofertę na zakup Astera złoży. Według niego, nie będzie jednak próbowała zrealizować tego przejęcia za wszelką cenę.
Swoją uwagę do rozmowy o konsolidacji wtrąciła też przedstawicielka [b]Ministerstwa Infrastruktury[/b], która poinformowała, że naszym rynkiem telekomunikacyjnym interesuje się grupa inwestorów z Indii.
– Tamtejszy minister wraz z przedstawicielami hinduskich firm będzie gościł u minister Magdaleny Gaj – mówiła podczas panelu. Pytana w kuluarach, czy indyjskie telekomy interesują się czymś szczególnie: np. udziałem w prywatyzacji, czy sprzedaży [b]Polkomtela[/b] – nie wiedziała. W jej ocenie, termin spotkania jest w trakcie ustalania. Przedstawiciele operatorów kablowych i platform satelitarnych oceniali ponadto, że najważniejsze dla ich biznesu jest stabilne i racjonalnie kreowane otoczenie regulacyjno-prawne.
– 50 informatyków ze 100, jakich zatrudnia [b]Cyfrowy Polsat[/b] pracuje obecnie nad zmianami w systemach bilingowych, aby dostosować je do nowej stawki VAT. Powiesili na drzwiach kartkę, aby nie przychodzić do nich ze zmianami w ofercie – mówił [b]Dominik Libicki[/b], prezes Cyfrowego Polsatu.
Tak, czy inaczej platforma kontrolowana przez [b]Zygmunta Solorza-Żaka[/b] do zmian w ofercie się przygotowuje. W I kwartale przyszłego roku zamierza zacząć stosować technologię LTE. Cyfrowy Polsat wierzy w Internet i sprzedaż usług w pakietach. [b]Tomasz Berezowski[/b], wiceprezes [b]ITI Neovsion[/b] ds. platformy [b]"n"[/b] zaś przyznał, że ma wątpliwości, na ile klient, który kupuje kilka usług u jednego operatora zostaje mu lojalny.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA