fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Wędkowanie z Misiem

Rewitalizacja Glinianek Sznajdra będzie kosztowała dzielnicę Bemowo 1,3 mln zł
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Grzegorz Byszewski
Marek Kozubal
Pomosty, stoły piknikowe i stanowiska dla wędkarzy powstaną przy Gliniankach Sznajdra. Zostanie tam też ustawiona kukła Misia
Na brzegu jeziorka pojawiły się koparki, które wyrównują teren, a robotnicy wbijają drewniane pale, które mają zapobiec osuwaniu się ziemi do wody.
Dotychczas Glinianki Sznajdra, które znajdują się przy ul. Dźwigowej i Połczyńskiej, kojarzone były z finałową sceną z filmu „Miś” Stanisława Barei. To w odmęty tego jeziorka wpadła słomiana kukła Misia, która urwała się spod śmigłowca. Doskonale znają to miejsce także wędkarze.
– Trafiają się tam karpie, liny, karasie, koledzy mówili też o sumie – mówi Andrzej Bobkowski, który niekiedy tam łowi. Latem zaś na pobliskiej łące zażywali słonecznych kąpieli mieszkańcy Bemowa.
– Rozpoczęta teraz rewitalizacja ma uatrakcyjnić to miejsce i przyciągnąć większą liczbę mieszkańców dzielnicy – mówi Krzysztof Zygrzak, rzecznik dzielnicy Bemowo.
– Chcemy uporządkować ten teren, wzmocnić brzegi, a także wybudować w pobliżu ścieżki rekreacyjne i wykonać stanowiska do wędkowania.
Nad wodą mają powstać pomosty, na pobliskiej łące zostaną zamontowane ławki i stoły piknikowe. Dzielnica wykupiła od okolicznych mieszkańców działki, a na rewitalizację Glinianek zaplanowała w budżecie 1,3 mln zł. – Prace powinny być zakończone na przełomie listopada i grudnia – dodaje Krzysztof Zygrzak.
Władze dzielnicy chcą, aby obok oczka wodnego została ustawiona kukła Misia.
– Zastanawiamy się teraz, w jaki sposób ją zamontować, aby nie została zniszczona. Chcielibyśmy, aby kukła pojawiła się w przyszłym roku – dodaje Zygrzak.
Na terenie dzisiejszych Glinianek przed stu laty wydobywano glinę na cegły i dachówki. Fabrykę prowadzili bracia Schneider. Zakład przetrwał do II wojny światowej. Do dzisiaj zachował się drewniany dworek Ludwika Scheidra, stoi przy ul. Połczyńskiej 59.
[ramka][link=http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/524949_Wedkowanie_z_Misiem.html]Czytaj w "Życiu Warszawy"[/link][/ramka]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA