fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bukmacher uruchomi loterię w Czechach

Spółka zależna od Fortuna Entertainment Group, działająca w Czechach Fortuna sázková kancelář, a.s., podpisała umowę z Intralot Holdings International, dostawcą zintegrowanych systemów do organizacji gier i loterii
W ramach kontraktu Intralot zapewni Fortunie nawet 5 tys. terminali do prowadzenia loterii, której uruchomienie w Czechach planowane jest w przyszłym roku.
W lipcu tego roku czeski oddział Fortuny uzyskał licencję na organizację gier liczbowych oraz loterii od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czech. - Rynek loterii generuje marże nawet o 50 proc. większe niż uzyskiwane na rynku zakładów wzajemnych. Będzie to kamień milowy nie tylko dla Fortuny, ale dla całego rynku zakładów w Czechach - powiedział Jiří Bunda, prezes zarządu, dyrektor generalny Fortuna Entertainment Group. - Dotychczas, w sektorze dominowała jedna firma. Mamy nadzieję, że większa konkurencja na rynku loterii stworzy bardziej korzystne warunki dla klientów oraz przyczyni się do rozwoju zdrowej rywalizacji – której brakuje od lat – dodał dyrektor Fortuny.
Zgodnie z porozumieniem, Intralot zapewni Fortunie centralną infrastrukturę centralnej loterii wraz z terminalami, które umożliwią klientom dostarczanie swoich losów. Terminale ‘microLOT’ będą dostępne w kolekturach Fortuny w Czechach oraz w punktach handlowych spółek należących do jedynego obecnie właściciela Fortuna Entertainment Group, grupy inwestycyjnej Penta. Będą to między innymi sklepy detaliczne "Żabka" w Czechach oraz supermarkety przejętej niedawno sieci "Koruna".
Fortuna Entertainment Group to największa pod względem obrotów w naziemnych kolekturach grupa w Europie Środkowej i Wschodniej prowadząca zakłady bukmacherskie. W najbliższy poniedziałek spółka, która planuje jeszcze w tym roku wejście na giełdy w Polsce i w Czechach, przedstawi swój prospekt emisyjny.
Z przedsiębiorstwa działającego od 1990 r. w Czechach, Fortuna przekształciła się w międzynarodową grupę obecną na rynkach Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Posiada ponad 1,3 tys. kolektur w Polsce, Czechach i na Słowacji.
Intralot to firma notowana na Ateńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest dostawcą zintegrowanych systemów gier i przetwarzania transakcji, zarządzania zakładami sportowymi oraz obsługą gier interaktywnych dla licencjonowanych przez państwo operatorów na całym świecie. Firma jest obecna w ponad 50 krajach, zatrudnia ok. 5 tys. ludzi.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA