fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Twist & Blood na WFF

www.wff.pl
Materiały Organizatora
Rusza najważniejsza kinowa impreza stolicy. Wśród kilkunastu tytułów, które zobaczymy dziś, jest polski „Twist & Blood”
Reżyser tego półgodzinnego filmu ma dobre nazwisko. Kuba Czekaj sprawia, że coraz więcej osób wypatruje jego prac. Po ubiegłorocznym triumfie „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”, z poruszającą historią strażnika więziennego (znakomita rola Przemysława Bluszcza) i jego rodziny, nakręcił kolejny nagradzany film.
[wyimek][link=http://www.rp.pl/artykul/512244,545586-Koniec-swiata--czyli-mocny-poczatek-.html]Czytaj także wywiad z dyrektorem WFF![/link][/wyimek]
„Twist & Blood”, które startuje na WFF w konkursie produkcji krótkometrażowych, zdobyło już Grand Prix w kategorii Młode Kino Polskie na tegorocznym festiwalu w Gdyni. Jury doceniło „bezkompromisowe ujęcie tematu i oryginalny język”.
Bohaterem filmu jest nieakceptowany przez rówieśników 11-letni Brzucho.
[wyimek][link=http://www.rp.pl/artykul/9146,546422-Dziesiec-z-plusem.html] Czytaj o innych filmach [/link][/wyimek]
Temat często jest przez kino eksploatowany: pierwsze zauroczenie, odrzucenie spowodowane w tym przypadku wyglądem, niełatwe relacje z rodzicami. To wszystko rewelacyjnie, w nowatorski sposób, sfilmowane. I znakomicie poprowadzeni dziecięcy odtwórcy głównych ról (w Brzucha wciela się Brytyjczyk James Fordham).
– To film straszny, w dziecięcym okrucieństwie i śmieszny zarazem, m.in. dzięki dialogom prowadzonym na zmianę po polsku i angielsku. Wygląda to trochę jak zabawa z przyzwyczajeniami widza, z kinem – komentuje Bartek Konopka, przewodniczący gdyńskiego jury.
Jego zdaniem, o oryginalnym i rozpoznawalnym stylu Czekaja (rocznik 1984) decyduje umiejętność spojrzenia na kadr z nieoczekiwanej perspektywy; wczucia się w bohaterów. Dzięki temu odnajduje w pozornie zwykłej sytuacji emocjonalną głębię.
– Zostałem reżyserem, by stwarzać świat. Za każdym razem od nowa, ludzi brzydkich, pięknych, małych i dużych. To fascynujące, kiedy zapiski, notatki ożywiają, patrzą na ciebie z ekranu, tak jak to zostało wcześniej wymyślone – mówi Kuba Czekaj.
Jego „Twist & Blood” w konkursowym bloku pokaże dziś Multikino Złote Tarasy, sala 2, o godz. 16.30.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA