fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Jakie filmy obejrzą dzieci

Sky High
PAT
[srodtytul]Sky High[/srodtytul]
Disnejowska komedia z udziałem gwiazd: Kurta Russela i Kelly Preston. On zagrał kapitana Strongholda. Ona jego żonę Josie Jestsream. Razem tworzą legendarną parę superbohaterów. Liczą, że ich syn, nastoletni Will (Michael Angarano) pójdzie w ślady ojca i też zapisze się w historii jako niezwyciężony heros. Jednak rodziców czeka niemiła niespodzianka. Will nie wykazuje żadnych nadprzyrodzonych zdolności, a posłany do szkoły Sky High kształcącej przyszłych superbohaterów okazuje się najsłabszym uczniem. Chłopak postanawia udowodnić wszystkim, że jest kimś więcej niż przeciętnym nastolatkiem. Zwłaszcza, że po raz pierwszy w życiu się zakochuje.
[i]9.25 | tvp 1 | piątek[/i]
[srodtytul]Złote dziecko[/srodtytul]
Komik Eddie Murphy zagrał detektywa specjalizującego się w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Pewnego dnia zjawia się u niego tajemnicza Tybetanka i oświadcza, że został wybrańcem. Musi odszukać tytułowe złote dziecko, które rodzi się w Tybecie raz na tysiąc lat, by ocalić świat przed zagładą. Detektyw rusza do akcji.
Komedia Michaela Ritchie powstała w połowie lat 80., gdy Eddie Murphy był – m.in. dzięki roli gliniarza z Beverly Hills – wschodzącą gwiazdą kina. „Złote dziecko” to jego show. Przyćmiewa efekty specjalne stworzone przez Industrial Light and Magic George’a Lucasa, a wrogów rozbraja śmiechem i luzem.
[i]12.40 | tvn | sobota[/i]
[srodtytul]Lis i Pies 2[/srodtytul]
Pies Miedziak i lis Tod spędzają szczenięce lata na beztroskiej zabawie. Aż w końcu w okolicy pojawia się wesołe miasteczko. O zachodzie słońca ma odbyć się pokaz fajerwerków, który uświetni występ zespołu pod nazwą Bezpański Band. Gwiazdą grupy jest kapryśna suczka Dixi, która obraża się na kapelę i odmawia występu. Tymczasem na scenie niespodziewanie pojawia się Miedziak, robiąc swoim występem furorę. Menadżer zespołu natychmiast oferuje mu kontrakt, a Todowi stanowisko asystenta solisty. Przyjaźń psa i lisa zostaje wystawiona na ciężką próbę. Miedziak ma bowiem coraz mniej czasu do przyjaciela. A na dodatek musi uważać na intrygi, które knuje Dixi.
[i]9.35 | tvp 1 | NIEDZIELA[/i]
[srodtytul]Pani Doubtfire[/srodtytul]
Daniel, bezrobotny aktor i lekkomyślny ojciec, zostaje porzucony przez żonę. Mimo rozwodu chce zachować bliski kontakt z dziećmi. Niestety, zgodnie z wyrokiem sądu może je widywać jedynie raz w tygodniu. Aby spotykać się z nimi częściej, wymyśla fortel. Wciela się w rolę pani Doubtfire i zatrudnia w swoim byłym domu jako gosposia.
Ta komedia familijna Chrisa Colombusa z 1993 roku to popisowy występ Robina Williamsa, który może tutaj w pełni wykorzystać swoje doświadczenie komika. Bawi się głosem, świetnie imitując szkocki akcent. Zakłada lateksowy kostium, by wyglądać na zażywną, starszą panią. Słowem – dwoi się i troi w rozśmieszaniu widzów.
[i]11.00 | Polsat | NIEDZIELA[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA