fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

IV Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi

Metropolis
Jednym z najważniejszych zadań designu jest poprawa jakości życia. Co roku Festiwal Łódź Design odwołuje się do relacji między człowiekiem a przedmiotem. Tak będzie i tym razem. Temat tegorocznej, czwartej edycji festiwalu brzmi „Amazing Life – Niezwykłe życie”.
[b][link=http://www.rp.pl/temat/546246_Lodz-Design-Festival.html]Czytaj specjalny dodatek[/link][/b]
Design poszukuje nowych rozwiązań, materiałów i ich funkcji. Odkrywa nowe technologie i procesy. Oswaja je dla nas. Tworzy kanony estetyczne, oddziałuje na nasze emocje. Jest powszechnie obecny tam, gdzie – być może – byśmy się nie spodziewali, jest bardzo potrzebny, przez co nierozłącznie związany z życiem. Gdyby nie to, praca projektantów nie miałaby sensu.
[wyimek][link=http://lodzdesign.com/2010/program/]IV Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi - PROGRAM [/link][/wyimek]
Zanurzeni w codzienności, nie rejestrujemy tak oczywistych zjawisk jak słońce, deszcz, chmury i wiatr, ciepło, chłód, topnienie oraz rozciąganie. Czyż nie są niezwykłe? To jest fizyka i chemia: sprowadzone do abstrakcyjnych zapisów – nudne trudne, obserwowane w praktyce – fascynujące. Większość z nas może je tylko podziwiać, niektórzy zaś umieją je wykorzystać dla dobra ogółu.
[wyimek][link=http://blog.rp.pl/zkulturanaty/2010/09/03/z-kultura-na-ty/]Poleć swoje wydarzenie kulturalne [/link][/wyimek]
– W ostatnich latach poziom wystawiennictwa i wymiar promowania współczesnego wzornictwa w Polsce rozszerzył się dzięki łódzkiej inicjatywie Międzynarodowego Festiwalu Designu – uważa Marek Cecuła, polski artysta, ceramik pracujący w USA. – Organizatorzy ukształtowali wysokogatunkowy zestaw cyklicznych ekspozycji wnoszących na teren kraju najnowsze trendy współczesnego designu ze świata, a także dobry przegląd polskiego wzornictwa, nie zapominając o studentach i instytucjach działających na tym terenie.
Festiwal zalicza się obecnie do grupy wybitnych międzynarodowych imprez promujących współczesny design w dialogu sztuki ze społeczeństwem – dodaje.
[link=http://lodzdesign.com/2010/]lodzdesign.com[/link]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA