fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Konkurs na ceremonię otwarcia stadionu narodowego

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Paweł Majewski
Zarządca Stadionu Narodowego ogłosił konkurs na koncepcję ceremonii otwarcia obiektu.
Prezes Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler liczy na to, że uroczystość będzie widowiskiem na światowym poziomie.
- Rozpiętość zarówno budżetów, jak i pomysłów na takie otwarcia jest nieprawdopodobna. Były otwarcia stadionów, gdzie występował na przykład Paul McCartney, ale były i bardzo kosztowne jak w Doniecku, gdzie występowała Beyonce. Wykonaliśmy sporo pracy, żeby zobaczyć jak takie uroczystości się odbywają. Utwierdziło nas to w przekonaniu, że chcielibyśmy pokazać światu Stadion Narodowy, jako rzeczywiście Stadion Narodowy, a nie tylko obiekt piłkarski, czy miejsce w którym można robić koncerty - mówi prezes Kapler.
Zarządca stadionu przewidział, że koszt ceremonii otwarcia powinien zamknąć się w sumie 10 milionów złotych. Przewodniczący sądu konkursowego Krzysztof Materna ocenia, że taka suma powinna przyciągnąć najlepszych fachowców.
- Walczymy o 10-milionowy budżet, ale właściwą nagrodą jest możliwość realizacji i pieniądze, które ma się za pracę przy tym widowisku. To jest rzeczywiście zawodowa kasa - mówi Krzysztof Materna.
W 11-osobowym zespole Sądu Konkursowego oprócz niego znaleźli się m.in. producent filmowy Jerzy Kapuściński, scenarzysta i laureat Oscara Allan Starski oraz kurator i krytyk sztuki Anda Rottenberg.
Termin zgłaszania swoich kandydatur mija 22 października, a składania prac konkursowych 2 grudnia. Rozstrzygnięcie nastąpi 10 grudnia.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA