fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Olsztyn: Małkowski ponownie kandyduje na prezydenta

Czesław Małkowski
Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski Krzysztof Skłodowski
Były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski, odwołany wskutek tzw. seksafery w ratuszu, będzie ponownie kandydował na to stanowisko.
Decyzję o starcie w najbliższych wyborach samorządowych Małkowski ogłosił oficjalnie na konferencji prasowej.
Będzie się ubiegał o prezydencki fotel z ramienia własnego komitetu. "Postanowiłem przerwać milczenie i włączyć się aktywnie w życie miasta"- powiedział dziennikarzom Czesław Jerzy Małkowski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Po raz kolejny podkreślił, że jest niewinny i dodał, że staruje po to, by miasto było zarządzane lepiej niż dotychczas.
Małkowskiemu towarzyszyło kilka osób wchodzących w skład jego komitetu. Komitet został zarejestrowany dzisiaj przed południem, a jego członkowie będą się ubiegali o mandaty radnych Olsztyna na wszystkich listach. Na razie nie zostały one skompletowane, nie wiadomo też, kto będzie jest otwierał.
Były prezydent pytany o swój program, nie wdawał się w szczegóły. Powiedział jedynie, że będzie się sprowadzał do hasła "Zrównoważony rozwój miasta Olsztyn".
Czesław Jerzy Małkowski został odwołany z urzędu prezydenta miasta w referendum jesienią 2008 roku. Jest podejrzany o molestowanie urzędniczek Ratusza i zgwałcenie jednej z nich. Postępowanie jest przedłużone do końca tego roku. Natomiast w czerwcu sąd uniewinnił Małkowskiego w sprawie o działanie na szkodę gminy i przekroczenie uprawnień.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA