fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Grzegorz Schetyna powołany do Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Grzegorz Schetyna
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna otrzymał, z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego, nominację na członka Rady Bezpieczeństwa Narodowego
Nominacja miała miejsce bezpośrednio przed posiedzenia Rady.
Rada Bezpieczeństwa Narodowego, która zebrała się w Pałacu Prezydenckim, omówiła zasady i procedury bezpieczeństwa przewozu powietrznego osób zajmujących ważne stanowiska państwowe (VIP). Zgodnie z zaleceniami Rady, każda z czterech osób pełniących najwyższe funkcje (prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu, premier) powinna podróżować osobno. Żadnej z tych osób nie powinny towarzyszyć więcej niż trzy bezpośrednio podległe osoby.
BBN przygotowała te zalecenia po katastrofie smoleńskiej, w której zginęli prezydent, parlamentarzyści i najwyżsi dowódcy wojska.
Rada zajęła się też koncepcją przeprowadzenia Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego.
Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest organem konstytucyjnym. Skład powołuje prezydent, który postanowił, że wejdą marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, premier, szef PO Donald Tusk, wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, szef MON Bogdan Klich, szef MSWiA Jerzy Miller, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz szef SLD Grzegorz Napieralski, a od środy również Schetyna jako marszałek Sejmu.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński kilka dni temu zapowiedział, że nie pojawi się na posiedzeniu Rady. Wyjaśnił, że Bronisław Komorowski nie jest dla niego partnerem do rozmowy.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA