fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Pastor oskarżony o molestowanie

Już czterech mężczyzn oskarża jednego z najbardziej znanych czarnoskórych pastorów USA o zmuszanie do stosunków seksualnych
Eddie Long to energiczny przywódca New Birth Missionary Baptist Church. Kiedy w 1987 r. zaczynał posługę w stanie Georgia, jego parafia liczyła zaledwie kilkuset członków. Nowy pastor stał się szybko tak popularny, że wspólnota wiernych rozrosła się do ponad 30 tysięcy. Duchowny stał się jedną z najbardziej wpływowych postaci na południu Ameryki, a jego książki szybko wchodzą na listy bestsellerów.
Long znany jest też z działalności edukacyjnej, walki z AIDS i akcji charytatywnych. W 2006 r. został wybrany przez rodzinę Martina Luthera Kinga do przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej żony słynnego wojownika o równouprawnienie czarnoskórych Amerykanów. Jego kazania słuchali wówczas m.in. czterej amerykańscy prezydenci.
Na początku tygodnia trzech jego byłych wychowanków złożyło pozwy, oskarżając Longa, że gdy byli nastolatkami, pastor zmuszał ich do stosunków, nęcąc pobytami w luksusowych hotelach, pieniędzmi i markowymi ubraniami. W piątek do sądu wpłynął akt oskarżenia złożony przez czwartego mężczyznę, który twierdzi, że pastor zmuszał go do seksu podczas podróży do Afryki. – Biskup Long kategorycznie odrzuca oskarżenia. Niedobrze się stało, że ci młodzi ludzie zdecydowali się na ten krok. Nasi adwokaci przeanalizują pozwy i w odpowiednim czasie odpowiedzą na zarzuty – wyjaśnił rzecznik prasowy Art Franklin. Pastor Long ma odnieść się do zarzutów podczas niedzielnego spotkania z wiernymi.
[i] —Jacek Przybylski z Waszyngtonu[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA