fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowe technologie

Mozilla — tak może wyglądać komórka przyszłości

youtube
Jest przeglądarka Firefox i program pocztowy Thunderbird, będzie telefon komórkowy Seabird? Zaprezentowany właśnie wirtualny projekt urządzenia pokazuje, jak mogą wyglądać gadżety za parę lat
Na pierwszy rzut oka Seabird wygląda jak nowsza wersja telefonu Apple, HTC czy Motoroli. Ma wielki dotykowy ekran, wbudowany aparat fotograficzny, gniazdko słuchawkowe i mini-USB. Na tym podobieństwa do obecnych dziś na rynku komórek się jednak kończą. Zaprojektowany przez Billy’ego May’a z Mozilla Labs telefon Seabird oferuje bowiem nowatorski sposób wprowadzania danych i przeglądania informacji.
„Podczas gdy moc procesorów i prędkość łącz urządzeń mobilnych dorównuje możliwościom komputerów stacjonarnych, trudności z efektywnym wpisywaniem danych stają się coraz bardziej odczuwalne” — napisał May na blogu Mozilla Labs.
Jak sobie z tym poradził projektant? W obudowie umieścił dwa miniaturowe projektory. Gdy telefon położymy na stole, projektory wyświetlają po bokach dwie części klawiatury umożliwiającej szybkie pisanie wszystkimi palcami — jak na prawdziwej, dużej klawiaturze komputera. Jest nawet powierzchnia odpowiadająca touchpadowi znanemu z notebooków.
Umieszczenie Seabirda w stacji dokującej (bokiem) sprawia, że jeden projektor wyświetla na ścianie duży obraz ekranu, a drugi projektor — pełnowymiarową klawiaturę.
Kolejnym udogodnieniem jest wysuwana z obudowy słuchawka Bluetooth. Można się nią również posługiwać jako bezprzewodową myszką 3D. Jest wreszcie opcja bezprzewodowego ładowania akumulatora. Seabird ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android — zapowiada May.
Prezentacja telefonu wygląda doskonale. Szkody tylko, że Seabird nigdy nie wejdzie do produkcji. To tylko projekt — podkreśla Billy May. Najlepsze w tym projekcie jest jednak to, że wszystkie technologie w nim wykorzystane są już dziś dostępne — od projektorów wyświetlających na blacie stołu klawiaturę, po bezprzewodowe ładowarki. Może zatem jeden z dużych producentów komórek się skusi i wykorzysta te pomysły?
[b]Zobacz film:[/b]
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA