fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Więcej barw na szkolnym placu zabaw

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Szkolny plac zabaw będzie mógł być także w odcieniach pomarańczowego i niebieskiego
Do konsultacji społecznych trafił projekt zmian w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie form i zakresu finansowego wspierania organów prowadzących w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I – III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia.
Projekt dopuszcza w szkołach mieszczących się w obiektach zabytkowych lub usytuowanych na obszarach objętych ochroną konserwatora nawierzchnię szkolnego placu zabaw w kolorze zielonym. Dotychczas wiele szkół z powodu wymogu budowy placu zabaw w kolorze niebieskim i pomarańczowym w programie „Radosna szkoła” nie mogło liczyć na zgodę konserwatora zabytków.
Tańsze będzie także urządzenie przyszkolnego placu zabaw. Taki skutek przyniesie zmiana wymogów dotyczących bezpieczeństwa. Obecnie zgodnie z przepisami cała nawierzchnia, na której zostanie zainstalowany sprzęt rekreacyjny, powinna amortyzować upadek dziecka z wysokości do 150 cm. Wymóg ten jest egzekwowany także w sytuacji, gdy sprzęt jest niższy niż 150 cm. Teraz nawierzchnia ma być dostosowana do zamocowanych na niej urządzeń.
Dodatkowo doprecyzowano, że wymóg pokrycia zielenią części placu zabaw powinien być zrealizowany przez zagospodarowanie go naturalną zielenią. Oprócz rozwiązań dotyczących wyglądu przyszkolnych miejsc zabawy projekt określa jednoznaczne zasady przekazywania i rozliczania wsparcia finansowego na budowę tego typu obiektów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA