fbTrack

Muzyka

Koncert Kapeli ze Wsi Warszawa

Do zespołu wróciła m.in. Sylwia Świątkowska
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Czy powsińskie dożynki mogłyby mieć gościa stosowniejszego od Kapeli ze Wsi Warszawa? Nie! Ostatnimi czasy grupa grywa w stolicy często, niemniej po zmianach w składzie to już inny zespół.
Po występach promujących krążek „Infinity“ trudno wyobrazić sobie KzWW bez porywająco śpiewającej Mai Kleszcz i brawurowych partii skrzypiec Wojtka Krzaka. To właśnie ta dwójka miała przecież największy wpływ na brzmienie ostatniego na razie, obsypanego nagrodami, albumu. Starzy fani narzekali jednak, że chemia w zespole nie jest taka jak kiedyś, a koncentrując się na świeżych piosenkach, zupełnie zapomniano o tym, co przyniosło formacji popularność i szacunek. Owszem, Maja mogła olśniewać na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, a Wojtek doskonale odnajdywać w odległych estetycznie klimatach w rodzaju Afro Kolektywu. Oboje zapewne przyciągnęli uwagę nowych słuchaczy, niemniej granica między ich projektem IncarNations a Kapelą niepokojąco się zatarła.
Dla narzekających mam dobrą wiadomość. Do składu powróciły Magda Sobczak i Sylwia Świątkowska. Pytanie o to, czy dziewczyny zdążyły się na nowo zaaklimatyzować, należy odsunąć na dalszy plan. Usłyszymy numery z „Wykorzenienia“ i „Wiosny Ludu“! Prócz tego artyści obiecują nowe numery. W powsińskiej scenerii przesyconej leniwą, podmiejską atmosferą repertuar taki będzie jak podwójna dawka adrenaliny. [i] Kapela ze Wsi Warszawa, plenery Domu Pracy Twórczej w Powsinie, ul. Ptysiowa 3, wstęp wolny, informacje: tel. 22 894 43 69, niedziela (29.08), godz. 16.30 [/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL