fbTrack

Społeczeństwo

Berlusconiego kłopoty z rozwodem

Silvio Berlusconi i Veronica Lario jeszcze razem, ale osobno
AP
Łatwiej rządzić krajem, niż się rozwieść. Przekonał się o tym włoski premier, który od połowy roku próbuje uzgodnić z żoną warunki rozstania
Veronica Lario odrzuciła propozycje podziału majątku przedstawione przez Silvio Berlusconiego – dowiedział się „Corriere della Sera”. Małżonkowie wyjawili Włochom, że się rozstają, z początkiem wiosny ubiegłego roku.
Pozew złożyła premierowa mająca dość skandalicznego zachowania męża i jego publicznego zainteresowania innymi kobietami. W maju 2009 r. Berlusconi był nawet podejrzany o utrzymywanie stosunków seksualnych z nieletnią. W maju tego roku doszło do pierwszych negocjacji. Veronica Lario chciała od męża 43 mln euro za zwrócenie mu wolności. Silvio był skłonny wypłacić jej sześć razy mniej. Do 7 mln euro dorzucił po 300 tys. euro miesięcznej renty oraz prawo do rezydencji Belvedere pod Mediolanem.
Początkowo Veronica się zgodziła, ale jako że kobieta zmienną jest, sprawę przemyślała i znalazła w mężowskiej propozycji niedostatki. Po pierwsze domaga się więcej dla trójki wspólnych dzieci: 25-letniej Barbary, 23-letniej Eleonory i 21-letniego Luigiego. Mają oni po 7,5 proc. udziałów w koncernie Berlusconiego Fininvest. Natomiast dzieci z pierwszego małżeństwa Silvia: 44-letnia Marina i 41-letni Persilvio, zajmują stanowiska kierownicze w holdingu. Lario przypomniała sobie, że Berlusconi nieraz podkreślał, iż wszystkie jego dzieci będą miały takie same możliwości i zrobi wszystko, by nie uszczuplić ich interesów. I tego się teraz domaga .
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL