fbTrack

Biznes

Fortuna przedstawia wyniki finansowe za I półrocze

W porównaniu z analogicznym okresem rok temu firma odnotowała 12 procentowy wzrost sumy zakładów
Fortuna Entertainment Group, największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma bukmacherska podała wyniki za pierwsze półrocze. W porównaniu z analogicznym okresem rok temu firma odnotowała 12 procentowy wzrost sumy zakładów. Suma zakładów przyjętych przez Grupę Fortuna w pierwszym półroczu 2010 r. wyniosła prawie 192 mln euro. W analogicznym czasie rok temu było to 171 mln euro. Wartość wygranych brutto całej grupy wyniosła natomiast 45,4 mln euro, o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu.
Jak twierdzi Jozef Janov, przewodniczący Rady Nadzorczej Fortuna Entertainment Group, pozytywny wynik Grupy w I półroczu 2010 jest między innymi efektem dynamicznego (50 proc.) rozwoju w segmencie zakładów on-line w Czechach i na Słowacji. Zakłady on-line w pierwszym półroczu stanowiły 23 proc. sumy wygranych brutto Grupy. Na rynkach czeskim i słowackim wprowadzono także internetowe zakłady za pośrednictwem telefonów komórkowych i smartfonów. Grupa kontynuowała także rozwój oferty zakładów „na żywo” (realizowanych w czasie rzeczywistym) oraz rozszerzanie sieci tradycyjnych placówek. Natomiast za pośrednictwem spółki zależnej na Malcie, Fortuna uruchomiła zakłady internetowe pod marką FortunaWin, dostępne od czerwca 2010 r. na Węgrzech. W Polsce zakłady wzajemne w Internecie są nielegalne a Ministerstwo Finansów pracuje nad ustawą, która ma je umożliwić być może już od przyszłego roku. Przedstawiciele Fortuny nie wykluczają, że jeśli takiej możliwości nie będzie, będą proponować polskim graczom zakłady wzajemne w sieci z Malty.
Jednak i na naszym rynku, wyniki finansowe grupy są bardzo dobre. Suma wpłaconych stawek w I półroczu wyniosła 29,7 mln euro. Była niższa niż rok temu (30,9 mln euro), ale wartość wygranych brutto (bukmachera) wzrosła o 17 proc. - do 9,85 mln euro (z 8,42 mln euro). - To głównie dzięki Mundialowi i nieoczekiwanym wynikom wielu spotkań, które ostatecznie okazały się korzystne dla bukmacherów - ocenia Aleš Dobeš, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie. Podkreśla, że dzięki osiągniętym wynikom finansowym Fortuna wysunęła się na pozycje lidera polskiego rynku zakładów wzajemnych. Wcześniej spółka zajmowała drugą pozycję w sektorze. Firma obecna jest w Polsce, Czechach, na Słowacji i w wersji on-line na Węgrzech. Planuje ekspansję, m.in. w Austrii a niewykluczone, że także w Rumunii, Bułgarii i krajach byłej Jugosławii. Obecnie grupa zatrudnia ponad 3 tys. pracowników, z czego w Polsce prawie 1 tys. osób. Na terenie naszego kraju Fortuna ma 394 punktów przyjmowania zakładów wzajemnych. Do końca roku ma ich być na terenie całego kraju ok. 420. - Planujemy rozwój sieci poprzez proponowanie gier i zakładów na żywo w sieci barów i restauracji - zapowiada dyrektor Dobeš. Łącznie w Polsce, w Czechach i na Słowacji firma ma 1,3 tys. kolektur.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL