fbTrack

Biznes

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Część odwołanych w maju pociągów InterRegio jednak zniknie z rozkładu jazdy. PKP Intercity wprowadzi zmiany dotyczące sześciu połączeń krajowych i czterech międzynarodowych. Zagęści trasę Warszawa-Kraków
[b]Przewozy Regionalne[/b], od początku roku szkolnego przywrócą połączenia zawieszone na wakacje.
Nowe dodatkowe połączenia samorządowego przewoźnika to Kraśnik - Lublin (20:33), Chojna - Szczecin (4:11) oraz Hel – Gdynia (17:30). Po sześciu latach przerwy reaktywowany zostanie ruch między Elblągiem a Braniewem przez Młynary. W weekendy przybędzie po jednym dodatkowym kursie między Szczecinem a Kołobrzegiem (i z powrotem). Szczecin zyska także dodatkowe niedzielne połączenie z Kaliszem Pomorskim. Wieczorny niedzielny pociąg wyjedzie też na trasę z Szastarki do Lublina.
Bez przesiadki będzie można dojechać np. z Gryfic i Trzebiatowa do Koszalina. PR zmodyfikują też ofertę przewozów międzywojewódzkich InterRegio. Mimo wznowienia połączeń po ich czasowym zawieszeniu w maju (spółka nie porozumiała się co do spłaty zadłużenia względem PKP Polskich Linii Kolejowych), część z nich trzeba będzie zlikwidować. Z rozkładu zniknie "Cracovia" (z Warszawy do Krakowa), "Zemes" (z Warszawy do Katowic) i "Albatros" (z Gdyni do Szczecina). Część pociągów InterRegio ("Krakowianka", "Adam Mickiewicz", "Spodek", "Prosna", "Gubałówka") wyjedzie na tory tylko w niektóre dni. [b]PKP Intercity[/b] wprowadzi zmiany dotyczące sześciu połączeń krajowych i czterech międzynarodowych. Odwołany zostanie pociąg Tanich Linii Kolejowych relacji Kraków – Wrocław oraz połączenie z Warszawy do Moskwy. Pociąg z Berlina do Kijowa pojedzie w inne dni tygodnia. Trasa Warszawa – Kraków ma być obsługiwana częściej. Na czas świąt listopadowych, uruchomione zostaną dwa nowe pociągi relacji Warszawa-Gdynia-Warszawa (przez Kutno, Toruń, Iławę, Malbork).
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL