fbTrack

Sport

Kajakarskie MŚ - polskie osady bez medalu na 1000 m

Siedem polskich osad wystartowało dziś w finałach na 1000 metrówmistrzostw świata w kajakarstwie w Poznaniu. Żadnej nie udało się stanąć na podium
Najbliżej podium były Sandra Pawełczak i Magdalena Krukowska, które zajęły czwarte miejsce w konkurencji K2.
Pawełczak (UKS Dojlidy Białystok) z Krukowską (UKS Kopernik Bydgoszcz), dzięki dobremu startowi w przedbiegu, awansowały automatycznie do finału. Szkoleniowiec kadry kajakarek Tomasz Kryk studził jednak optymistyczne nastroje, zdając sobie sprawę, że młodym polskim zawodniczkom jeszcze sporo brakuje do czołówki. Nie mylił się, bowiem przypłynęły na czwartej pozycji, a od brązowego medalu dzieliło je prawie pięć sekund. Ubiegłoroczna mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) po sukcesach w dwójce, w obecnym sezonie rywalizuje w jedynce. W wyścigu na 1000 m przypłynęła dopiero siódma w K1.
Mikołajczyk o medale spróbuje powalczyć jeszcze jutro na dwa razy krótszym dystansie. Zadowolony ze swojego startu był Tomasz Kaczor (Warta Poznań), były dwukrotny indywidualny mistrz świata juniorów. Po okresie pływania w osadach, od nowego sezonu próbuje ponownie sił w jedynce. Pierwszy dzień walki o medale najwięcej radości przyniósł dość licznej grupie niemieckich kibiców. Aż czterokrotnie mogli wysłuchać swojego narodowego hymnu. Na torze regatowym Malta najgłośniejsi są natomiast sympatycy kajakarstwa z Węgier, którzy długo czekali na pierwszy złoty medal. Po czterech wicemistrzowskich tytułach, w ostatnim finałowym wyścigu K2 kobiet wygrała węgierska osada Gabriella Szabo, Tamara Csipes. W sobotę po południu odbędą się wyścigi finałowe w nowej konkurencji na dystansie 5 km. Polskę będą reprezentować kajakarze Magdalena Stanny (MOSM Tychy) i Arkadiusz Krajewski (Admira Gorzów Wielkopolski) oraz kanadyjkarz Wojciech Tyszyński (Viktoria Sztum).)
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL