fbTrack

Sztuka

FLIGHTS 91_08 Wojtka Wieteski w Yours Gallery

FLIGHTS 91_08 ©WWieteska
Yours Gallery
Tylko do 31 sierpnia w warszawskiej Yours Gallery można oglądać zdjęcia Wojtka Wieteski. Fotograf wraca do Japonii
Wojtek Wieteska pokazuje nam Kraj Kwitnącej Wiśni przez pryzmat jego tradycji. - Tradycja, pojmowana nie tylko jako rytuał, ale także zbiór norm i nakazów, jest dla współczesnego Japończyka dobrowolnie noszonym pancerzem, który chroni jego tożsamość I poczucie jednostkowości w społeczeństwie japońskim XXI wieku - uważa fotograf.
[wyimek] [link=http://www.rp.pl/artykul/321766,521972_Yours-Gallery---wystawa-zdjec-Wojtka-Wieteski.html]Monika Małkowska oprowadza nas po wystawie Wojtka Wieteski[/link] [/wyimek] FLIGHTS 91_08 nie jest pierwszą ekspozycją poświęconą Japonii, w 2000 r. zaprezentował „Tokyo” w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Wieteska lubi podróżować, to co spotyka po drodze utrwala w kadrze, opowiada o miejscach, które mija i o tych, które są celem jego podróży. Tak powstały cykle „36 x Paryż”, „Rzeczywistość”, “Far West”, „Tokyo”, „N.Y.C. #02”. Projekt “Stacja Warszawa” poświęcił miastu, w którym mieszka.
Prace artysty można oglądać na jego stronie: [link=http://www.wojtekwieteska.com.pl]www.wojtekwieteska.com.pl[/link] Więcej informacji o artyście i wystawie na stronie [link=http://www.yoursgallery.pl/]www.yoursgallery.pl[/link].
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL