fbTrack

Teatr

W nowej konwencji

Kayah zaśpiewa piosenki ze swoich albumów z Royal Quartet
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
W Teatrze 6 Piętro dwa wyjątkowe przedsięwzięcia – efekty pracy artystów ze świata klasyki i tych zbliżonych do muzyki popularnej. Kayah zagra z kwartetem smyczkowym, a Możdżer przedstawi projekt poświęcony Lutosławskiemu.
Royal Quartet – jeden z najlepiej rozpoznawalnych klasycznych kwartetów na świecie i jeden z ulubionych Radia BBC, na własnym festiwalu Kwartesencja wystąpił w 2008 roku, towarzysząc Kayah. Tak narodził się pomysł na wydanie albumu „Kayah & Royal Quartet”. Można na nim usłyszeć utwory znane z jej solowych płyt, m.in.: „Testosteron”, „Kamień”, „Jak liść”. Aranże na kwartet smyczkowy przygotowali Krzysztof Herdzin, Wojciech Blecharz, Maciej Zieliński, Urszula Borkowska, a utwór „W bursztynowej wieży” – Royal Quartet.
„Lutosphere” Możdżera, Andrzeja Bauera i m.Bunia.s powstał zaś z okazji Roku Lutosławskiego, który obchodziliśmy sześć lat temu. Jazzman, pianista improwizator z wirtuozem wiolonczeli oraz didżejem poszukującym awangardowych brzmień w elektronice stworzyli inspirowany twórczością kompozytora hołd. Pomysłowo i dowcipnie wypadają elektroniczne smyczki, improwizacje na sześciu dźwiękach i podziały rytmiczne z oryginalnych partytur. A zwłaszcza zmontowany głos kompozytora, który drwił z pseudoawangardy, mówiąc, że to, co jest dobre dzisiaj, będzie złe już jutro. [i]Teatr 6 Piętro, pl. Defilad 1, rezerwacje: tel. 22 656 72 22/23, Kayah & Royal Quartet, bilety: 60-200 zł, wtorek (24.08), godz. 20.30, Lutosphere, bilety: 60-250 zł, czwartek (26.08), godz. 20.30. [/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL