fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Podatki

Ulga na dojazd cudzym samochodem

www.sxc.hu
Niepełnosprawni oraz osoby, które ich utrzymują, mogą pomniejszyć dochód o wydatki na rehabilitację, w tym na przewóz na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne
Bez względu na to, czy dojeżdżają własnym samochodem, czy cudzym. Potwierdził to minister finansów w odpowiedzi na interpelację nr 16362. Przypomniał, że odliczyć można wydatki na odpłatny przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne:
- osoby niepełnosprawnej – karetką transportu sanitarnego,
- osoby niepełnosprawnej, zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa, oraz dzieci niepełnosprawnych do lat 16 – również innymi środkami transportu.
Takim innym środkiem transportu może być również samochód będący własnością osoby trzeciej. To odliczenie nie jest limitowane. Podatnik może więc pomniejszyć dochód o wszystkie wydatki. Musi je jednak udokumentować np. rachunkami, fakturami lub umowami.
Przypomnijmy też, że jeśli przepisy wymieniające rodzaje odliczeń mówią o niepełnosprawnych z I grupą inwalidztwa, to chodzi o osoby, w stosunku do których orzeczono całkowitą niezdolność do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo znaczny stopień niepełnosprawności.
Osoby z II grupą inwalidztwa to takie, które mają orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy albo umiarkowany stopień niepełnosprawności.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA