fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

W zoo w Warszawie będą opowiadali o zwierzętach

W warszawskim zoo
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Tylko w wakacje i tylko w weekendy przeszkolone ochotniczki opowiedzą zwiedzającym warszawskie zoo o zwierzakach.
– Czy to rewolucja? Tak mówią odwiedzający nas. Na pewno nowa jakość i duża zmiana – zapowiada Ewa Zbonikowska, wiceszefowa zoo.
Na czym nowa jakość ma polegać? Otóż zwierzęta w ogrodzie są karmione o określonych godzinach. Jedne na oczach zwiedzających – jak np. foki czy pingwiny, inne w ukryciu – jak słonie czy naczelne. Doszło do tego, że w hipopotamiarni opiekunowie zwierząt zakładają akwalungi i karmią rybki z ręki pod wodą. Bo karmienie jawne jest dodatkową atrakcją dla podglądających zwierzęta. Fajnie obserwować foki, którym wiecznie mało śledzi. Przy okazji takiego karmienia jest przeprowadzany trening medyczny – żeby zwierzę reagowało na proste komendy, które ułatwią jego leczenie.
Tymczasem do takiego karmienia dochodzi nowa atrakcja. – Zwiedzającym nie chce się czytać tabliczek o zwierzętach przed wybiegami. Przeszkoliliśmy więc studentki, by opowiadały ciekawostki o zwierzakach. Np. jak żyją hipopotamy czy foki – mówi Zbonikowska.
Na razie studentki będą przybliżały w sobotę i niedzielę życie hipopotamów (godz. 12 i 16), nosorożców (godz. 13.30), fok (godz. 10) i gibbonów (godz. 13).
[ramka][link=http://www.zyciewarszawy.pl/]Życie Warszawy Online[/link][/ramka]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA